Marlboro Softball
AWARDS DINNER 2022
Friday, 01 October 2021 13:22
2022 MARLBORO SOFTBALL AWARDS DINNER

 

THURSDAY - NOV 17th - 6:30pm
PALMS PLAZA
343 NJ-34, Matawan, NJ 07747

 

CONGRATS TO ALL THE 2022 AWARD NOMINEES/WINNERS

MVP
ANTHONY DIMARCO
JEREMY PASTER
MARTIN BLACKBURN
PHIL SAGLIETTO
STEVEN SANTIGATE
---
OFFENSIVE PLAYER
ANTHONY DIMARCO
JEREMY PASTER
MARTIN BLACKBURN
MIKE CAPUTO
---
DEF INFIELDER
COLE FLUTA
MIKE CAPUTO
NICK MARTINO
STEVEN SANTIGATE
---
DEF OUTFIELDER
ANTHONY DIMARCO
JEREMY PASTER
MARTIN BLACKBURN
MIKE SANTAROMITA
---
ROOKIE
BILLY ALLEN
COLE FLUTA
IAN MCDERMOTT
JOHN BURKE
JON HEMPSTEAD
---
SPORTSMANSHIP
BILLY CHIUSANO
JOSHI
PHIL GETZ
RICK SCHINDELHEIM
SETH DRASHINSKY
---
CHARLIE HUSTLE
JAY PODOS
JEREMY LEVINE
JUSTIN KRAUSS
MIKE PODOLLA
---
MOST IMPROVED
HOLDEN SILVERBERG
JEREMY LEVINE
JOE JORASKIE
MIKE BALLO
---
CY YOUNG
DAVE CLAMPPFER
DAVE POLZER
LAMBO
RONNIE CARLIN
---
MANAGER OF YEAR
DAVE POLZER
DENNIS LAPINE
FRANK LAROCCA
MIKE FERRARESE

 

 

 
WEEKLY SCHEDULE
Wednesday, 08 April 2015 02:13

Sunday, October 30th - FINALS (GAME 2 & 3)

Field

SERIES

1) LAROCCA (LHRGC) 

5

 

3) LAPINE (GASTRO)

6

G2

UNION HILL - LEFT

LHRGC (LAROCCA) WINS SERIES 2-1

1) LAROCCA (LHRGC) 

14

 

3) LAPINE (GASTRO)

5

G3

               
               

Sunday, October 16th

Field

SERIES

SEMI'S - GAME 3

             

1) LAROCCA (LHRGC)

12

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

8

 

SWIM

LAROCCA WINS SERIES 2-1

               

FINALS - GAME 1

             

1) LAROCCA (LHRGC)

9

 

3) LAPINE (GASTRO)

5

 

UNION HILL - LEFT

LAROCCA LEADS 1-0

               

Sunday, October 9TH - SEMI'S (GAME 1 & 2)

Field

SERIES

1) LAROCCA (LHRGC)

14

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

10

 

SWIM

SERIES TIED 1-1

1) LAROCCA (LHRGC)

2

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

17

   
               

3) LAPINE (GASTRO)

13

 

6) DRASHINSKY (TEC TEL)

7

 

UNION HILL - RIGHT

LAPINE WINS 2-0

3) LAPINE (GASTRO)

9

 

6) DRASHINSKY (TEC TEL)

5

 
               

Sunday, September 25th

   

ROUND 2 (GAME 2 and 3)

         

Field

SERIES

1) LAROCCA (LHRGC)

3

 

16) APPLE (IMN)

2

 

SWIM

LAROCCA WINS SERIES 2-0

               

3) LAPINE (GASTRO)

4

 

10) BOMENBLITT (GREEN CUT)

10

 

UNION HILL

LAPINE WINS SERIES 2-1

3) LAPINE (GASTRO)

6

 

10) BOMENBLITT (GREEN CUT)

4

 
               

4) FERRARESE (ACE) 

4

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

6

 

MUNI

KESSLER WINS SERIES 2-1

4) FERRARESE (ACE) 

6

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

12

   
               

5) MARRONE (MGA)

7

 

6) DRASHINSKY (TEC TEL)

10

 

EAST FRANCES

DRASHINSKY WINS SERIES 2-0

               
               

Sunday, September 18th - ROUND 1 - GAME 3

Field

SERIES

3) LAPINE (GASTRO)

10

 

14) PINGARO (CK BASEBALL)

7

 

SWIM

LAPINE WINS 2-1

               

ROUND 2 (GAME 1)

         

Field

SERIES

1) LAROCCA (LHRGC)

15

 

16) APPLE (IMN)

1

 

SWIM

LAROCCA LEADS 1-0

4) FERRARESE (ACE)

12

 

8) KESSLER (GAMECHANGER)

5

 

MAR EL (muni)

FERRARESE LEADS 1-0

5) MARRONE (MGA)

10

 

6) DRASHINSKY (TEC TEL)

12

 

EAST FRANCES

DRASHINSKY LEADS 1-0

3) LAPINE (GASTRO)

13

 

10) BOMENBLITT (GREEN CUT)

7

 

UNION HILL - RIGHT

LAPINE LEADS 1-0

               

Sunday, September 11th - PLAYOFFS (DOUBLEHEADERS)

Field

SERIES

1) LAROCCA (LHRGC) 17-5 #

6

 

18) GOLDFARB (EBC) 2-20

5

 

UNION HILL - LEFT

LAROCCA WINS 2-0

1) LAROCCA (LHRGC) 17-5 #

11

 

18) GOLDFARB (EBC) 2-20

6

 
               

2) POLZER (TUSCANYROSE) 15-7 #

4

 

16) APPLE (IMN) 8-14

6

 

MAR EL

APPLE WINS 2-0

2) POLZER (TUSCANYROSE) 15-7 #

5

 

16) APPLE (IMN) 8-14

9

 
               

3) LAPINE (GASTRO) 14-8 #

12

 

14) PINGARO (CK BASEBALL) 9-13

7

 

MANALAPAN #5

SERIES TIED 1-0

3) LAPINE (GASTRO) 14-8 #

9

 

14) PINGARO (CK BASEBALL) 9-13

10

 
               

4) FERRARESE (ACE) 14-8

18

 

13) ROSENSTOCK (FRADKIN) 10-12

1

 

MUNICIPAL

FERRARESE WINS 2-0

4) FERRARESE (ACE) 14-8

14

 

13) ROSENSTOCK (FRADKIN) 10-12

3

 
               

5) MARRONE (MGA) 13-9

6

 

12) STEINBERG (MAX CHALLENGE) 10-12

3

 

SWIM

MARRONE WINS 2-0

5) MARRONE (MGA) 13-9

6

 

12) STEINBERG (MAX CHALLENGE) 10-12

4

 
               

6) DRASHINSKY (TEC TEL) 13-9

18

 

11) GODDARD (GODDARD HOME)) 11-11

3

 

UNION HILL - RIGHT

DRASHINSKY WINS 2-0

6) DRASHINSKY (TEC TEL) 13-9

14

 

11) GODDARD (GODDARD HOME)) 11-11

7

 
               

7) CONTI (DIAMON VISION) 13-9

4

 

10) BOMENBLIT (GREEN CUT) 11-11

7

 

Middle

BOMENBLIT WINS 2-0

7) CONTI (DIAMON VISION) 13-9

1

 

10) BOMENBLIT (GREEN CUT) 11-11

2

 
               

8) KESSLER (GAMECHANGER) 13-9

16

 

9) POLLOCK (GENESIS) 12-10

1

 

East Frances

KESSLER WINS 2-0

8) KESSLER (GAMECHANGER) 13-9

11

 

9) POLLOCK (GENESIS) 12-10

2

 
               

SUNDAY, SEPTEMBER 8TH - PLAY-IN GAMES

   

Field

 

10-WALLMAN (SPS)

4

 

1- GOLDFARB (Eric Bradley Construction)

16

 

Union Hill - LEFT

 

5-APPLE (IMN)

21

 

3-LOMBARDI (Shore Smile)

5

7 inn

Union Hill - RIGHT

 

 

 
HEGT MEMORIAL RE-DRAFT TOURNEY 2022
Monday, 24 October 2022 17:19

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack