Marlboro Softball
WEEKLY SCHEDULE
Wednesday, 08 April 2015 02:13

Sunday, October 25th - FINALS (GAME 1 and 2) Field SERIES
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  11   5) NJ SALT (MARRONE) 10 game 1 Swim INTERCOUNTY (ES) WINS 2-0
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  10   5) NJ SALT (MARRONE) 7 game 2
               
Sunday, October 18th - SEMI'S (GAME 1 and 2) Field SERIES
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  2   5) NJ SALT (MARRONE) 9 game 1 Union Hill - LEFT SALT (GM) WINS 2-0
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  3   5) NJ SALT (MARRONE) 4 game 2
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  7   3) VM CLEAN (POLLOCK)  6 game 1 Swim INTERCOUNTY (ES) WINS 2-0
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  11   3) VM CLEAN (POLLOCK)  6 game 2
               
Sunday, October 11th  (Round 2 Game 2 and 3 if nec) Field SERIES
4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN)  1-0 7   5) NJ SALT (MARRONE) 9 game 2 Manalapan #2 SALT (GM) WINS 2-1
4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN)  1-0 11   5) NJ SALT (MARRONE) 16 game 3
               
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  8   10) GAME CHANGER (PINGARO) 1-0 3 game 2 Mar El LJK (BH) WINS 2-1
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  5   10) GAME CHANGER (PINGARO) 1-0 4 game 3
               
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  1-0 14   8) ACE (FERRARESE)  5 game 2 Swim INTERCOUNTY (ES) WINS 2-0
               
3) VM CLEAN (POLLOCK)  1-0 17   6) FRADKIN LAW (FRADKIN)  14 game 2 Union Hill - LEFT VM CLEAN (MP) WINS 2-0
               
** Semi's game 1 will be played if possible **  
               
Sunday, October 4th (Round 1 Game 3) Field SERIES
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  22   17) JIFFY (LAPINE)  11   Mar El 1) LJ KUSHNER (HARRIS) WINS 2-1
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  6   15) SHORE SMILE (LOMBARDI)  2   Swim 2) INTERCOUNTY (STEINBERG) WINS 2-1
5) NJ SALT (MARRONE) 9   12) GASTRO (DRASHINSKY)  8   Middle 5) NJ SALT (MARRONE) WINS  2-1
8) ACE (FERRARESE)  12   9) VOJ ELECTRIC (JACOBY)  3   East Frances 8) ACE (FERRARESE) WINS 2-1
3) VM CLEAN (POLLOCK)  13   14) HOT CORNER (BYKOFSKY)  7   Union Hill - LEFT 3) VM CLEAN (POLLOCK) WINS SERIES 2-1
               
Round 2- GAME 1           Field SERIES
4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN)  15   5) NJ SALT (MARRONE) 6   Manalapan #2 4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN) LEADS 1-0
3) VM CLEAN (POLLOCK)  14   6) FRADKIN LAW (FRADKIN)  8   Union Hill - LEFT 3) VM CLEAN (POLLOCK) LEADS 1-0
1) LJ KUSHNER (HARRIS)  9   10) GAME CHANGER (PINGARO) 13   Mar El 10) GAME CHANGER (PINGARO) LEADS 1-0
2) INTERCOUNTY (STEINBERG)  9   8) ACE (FERRARESE)  7   Swim 2) INTERCOUNTY (STEINBERG) LEADS 1-0
               
Sunday, September 27th - PLAYOFFS (DOUBLEHEADERS) Field SERIES
1) LJ KUSHNER (HARRIS) 12-5 5   17) JIFFY (LAPINE) 5-12 23   Mar El SERIES TIED 1-1
1) LJ KUSHNER (HARRIS) 12-5 9   17) JIFFY (LAPINE) 5-12 8  
               
2) INTERCOUNTY (STEINBERG) 12-5 18   15) SHORE SMILE (LOMBARDI) 7-10 3 8 inn Swim SERIES TIED 1-1
2) INTERCOUNTY (STEINBERG) 12-5 2   15) SHORE SMILE (LOMBARDI) 7-10 13  
               
3) VM CLEAN (POLLOCK) 11-6 5   14) HOT CORNER (BYKOFSKY) 7-10 9   Union Hill - LEFT SERIES TIED 1-1
3) VM CLEAN (POLLOCK) 11-6 13   14) HOT CORNER (BYKOFSKY) 7-10 7  
               
4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN) 11-6 15   13) TEC-TEL (APPLE) 7-10 6   Manalapan #2 Monmouth Spine (TW) wins series 2-0
4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN) 11-6 12   13) TEC-TEL (APPLE) 7-10 6  
               
5) NJ SALT (MARRONE) 10-7 17   12) GASTRO (DRASHINSKY) 8-9 5   Middle SERIES TIED 1-1
5) NJ SALT (MARRONE) 10-7 5   12) GASTRO (DRASHINSKY) 8-9 9  
               
6) FRADKIN LAW (FRADKIN) 10-7 10   11) SENTINEL (GOLDFARB) 8-9 2   Union Hill - RIGHT Fradkin Law (EF) wins series 2-0
6) FRADKIN LAW (FRADKIN) 10-7 11   11) SENTINEL (GOLDFARB) 8-9 10  
               
7) LHRGC (LAROCCA) 10-7 8   10) GAME CHANGER (PINGARO) 9-8 14   Municipal Game Changer (PP) wins series 2-0
7) LHRGC (LAROCCA) 10-7 4   10) GAME CHANGER (PINGARO) 9-8 18  
               
8) ACE (FERRARESE) 10-7 7   9) VOJ ELECTRIC (JACOBY) 9-8 12   E.Frances SERIES TIED 1-1
8) ACE (FERRARESE) 10-7 14   9) VOJ ELECTRIC (JACOBY) 9-8 9  
               
Wednesday, September 23rd - PLAY-IN GAMES   Field  
(16)  PRINCETON (DIMARCO) 14   (17) JIFFY (LAPINE) 15 10 inn Union Hill - LEFT  
(15) SHORE SMILE (LOMBARDI) 13   (18) OVOX (SCHEF) 11   Union Hill - RIGHT  

 
PLAYOFFS 2020
Sunday, 13 September 2020 17:06

PLAY-IN GAMES   ROUND 1  (BEST OF 3)   ROUND 2   ROUND 3 - SEMIS FINALS
Wednesday, September 23rd   September 27th/Oct 4   October 4th/11th   October 18th October 25th
                       
15) SHORE SMILE (LOMBARDI) 7-10   1) LJ KUSHNER (HARRIS) 12-5   1) LJK (BH)      1) LJK (BH)     
UNION HILL - RIGHT (8PM) SHORE SMILE (JL)   MAR EL 1) LJ KUSHNER (BH) 2-1   MAR EL 1) LJK (BH) 2-1   Union Hill - LEFT 5) NJ SALT (GM) 2-0  
18) OVOX (SCHEF) 1-16     17) JIFFY (LAPINE) 5-12     10) GAME CHANGER (PP)     5) NJ SALT (GM)     
                    Swim 2) INTER CTY (ES) 2-0
16) PRINCETON (DIMARCO) 6-11   2) INTERCOUNTY (STEINBERG) 12-5   3) VM CLEAN (MP)   2) INTERCOUNTY (ES)    
UNION HILL - LEFT (7PM) JIFFY (DL)   Swim 2) INTERCOUNTY (ES) 2-1   Union Hill - LEFT 3) VM CLEAN (MP) 2-0   Swim Club 2) INTERCOUNTY (ES) 2-0  
17) JIFFY (LAPINE) 5-12     15) SHORE SMILE (LOMBARDI) 7-10     6) FRADKIN LAW (EF)     3) VM CLEAN (MP)    
                       
      3) VM CLEAN (POLLOCK) 11-6   4) MONMOUTH (TW)        
      Union Hill - LEFT 3) VM CLEAN (MP) 2-1   Manalapan #2 5) NJ SALT (GM) 2-1        
      14) HOT CORNER (BYKOFSKY) 7-10     5) NJ SALT (GM)          
                       
      4) MONMOUTH SPINE (WALLMAN) 11-6   2) INTERCOUNTY (ES)         
      Manalapan #2 4) MONMOUTH (TW) 2-0   Swim 2) INTERCOUNTY (ES) 2-0        
      13) TEC-TEL (APPLE) 7-10     8) ACE (MF)          
                       
      5) NJ SALT (MARRONE) 10-7                
      Middle 5) NJ SALT (GM) 2-1              
      12) GASTRO (DRASHINSKY) 8-9                
                       
      6) FRADKIN LAW (FRADKIN) 10-7              
      Union Hill - RIGHT 6) FRADKIN LAW (EF) 2-0              
      11) SENTINEL (GOLDFARB) 8-9                
                       
      7) LHRGC (LAROCCA) 10-7              
      Municipal 10) GAME CHANGER (PP) 2-0              
      10) GAME CHANGER (PINGARO) 9-8                
                       
      8) ACE (FERRARESE) 10-7                
      East Frances 8) ACE (MF) 2-1              
      9) VOJ ELECTRIC (JACOBY) 9-8                

 
AWARD NOMINATIONS 2020
Monday, 21 September 2020 13:52

MVP
ANTHONY DIMARCO
CHASE SANDLER
JOE PERAGINE
NICK MARTINO
 
OFFENSIVE PLAYER
ANTHONY DIMARCO
CHASE SANDLER
ED FRADKIN
MIKE CONTI
 
DEFENSIVE INFIELDER
ELIUT INFANTE
ERIC BOMENBLITT
NICK MARTINO
STEVE BLACKBURN
 
DEFENSIVE OUTFIELDER
JOE MAMONE
JOE PERAGINE
JOE TRACY
MARTIN BLACKBURN
 
 
ROOKIE OF THE YEAR
KEVIN JUSKA
MARTIN BLACKBURN
MIKE VALENTINO
STEVE BLACKBURN
TONY ROEGIERS
 
SPORTSMANSHIP AWARD
JAVY EGIPCIACO
RICH WOLLE
STEVE TORAN
STEVE YOCKEL
 
CHARLIE HUSTLE
BILL CHIUSANO
DOUG COHEN
JAY PODOS
JOSH ROSENSWAIG
 
MOST IMPROVED
DAVE MALAGOLD
JESSE FISHMAN
MIKE PODOLLA
PAUL OCONNER
 
CY YOUNG
DAVE CLAMPFFER
DAVE POLZER
MATT POLLOCK
RONNIE CARLIN
 
MANAGER OF THE YEAR
BOBBY HARRIS
EVAN STEINBERG
MATT POLLOCK
TODD WALLMAN

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack